Το σκυλάκι που το έσκασε - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Το σκυλάκι που το έσκασε!

Δεν υπάρχει καλύτερο από τη στιγμή που ο μαθητής ή η μαθήτρια ανοίγει τα φτερά του/της και πετάει μόνος/μόνη στις διαδρομές και πέρα από αυτές που είχε διανύσει κάποτε με τον εκπαιδευτικό που έδωσε τα αρχικά βήματα.

Έτσι υπερήφανη και χαρούμενη νιώθω κι εγώ (επιτρέψτε μου ένα συναισθηματικό τόνο) για τη μαθήτριά μου Μαρία Σιγάλα της ΣΤ' τάξης η οποία είναι fun του προγραμματισμού και του Scratch. Δημιούργησε μόνη της πλέον, στο σπίτι της, ένα εξαιρετικό παιχνίδι λαβυρίνθου με έξι (6) πίστες! Η τέταρτη και η έκτη πίστα έχουν και κινούμενα μέρη. Φανταστική ιδέα! Ένας κινούμενος λαβύρινθος! Το παιχνίδι έχει τίτλο "Το σκυλάκι που το έσκασε".

Κάνετε κλικ στην πράσινη σημαία και παίζετε το παιχνίδι. Καλή σας επιτυχία!

Μπράβο Μαρία! Σου εύχομαι τα καλύτερα! Να 'σαι πάντα καλά και δημιουργική!

Μαρία Ιωσηφίδου - εκπαιδευτικός της τάξης (ειδικότητα Πληροφορικής)