Αθλούμαι - ΧαράΖΩ το μέλλον

Με επιτυχία  υλοποιήθηκαν  οι  αθλητικές δραστηριότητες  που  οργανώθηκαν  από τον Γυμναστή μας Κο  Σαβρακίδη  Σάββα  και το  σύλλογο  διδασκόντων  στα πλαίσια  της  4ης  Πανελλήνιας ημέρας Σχολικού  Αθλητισμού.

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά λοιπόν , γιορτάζεται φέτος στα σχολεία της χώρας η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, αντικαθιστώντας τα μαθήματα με δράσεις και αθλητικές δραστηριότητες.Με το σύνθημα «Αθλούμαι – ΧαράΖΩ το μέλλον», η 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές να συμμετέχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις και δραστηριότητες, καθώς επίσης και την ευκαιρία να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση, συνηθίζοντας σ’ έναν τρόπο ζωής και άσκησης που, ιδανικά, θα συνεχίσουν και στην ενήλικη ζωή τους.

• athletic1.jpg
    athletic1.jpg