Σε κατάστημα βιολογικών προϊόντων και οδοντιατρείο

Στο πλαίσιο του προγράμματος  Αγωγής Υγείας  «Διατροφή και υγεία», η Β΄τάξη του σχολείου μας επισκέφθηκε το κατάστημα βιολογικών προϊόντων του κυρίου Νίκου Αλτουβά. Εκεί τα παιδιά πήραν σημαντικές πληροφορίες από τον κύριο Αλτουβά για τα προϊόντα και δοκίμασαν βιολογικές νοστιμιές. Πληροφορίες επίσης πήραν και από τη διευθύντρια του σχολείου κ. Γιαννούλη.

Την ίδια μέρα επισκέφθηκαν το οδοντιατρείο της κυρίας Τερέζας Γενναδίου, η οποία τους έδωσε χρήσιμες οδηγίες για το πώς πρέπει να καθαρίζουν και να φροντίζουν τα δόντια, όπως επίσης και για το ποια είναι η σωστή διατροφή για γερά δοντάκια.

Τους ευχαριστούμε όλους πολύ για την οργάνωση, την προθυμία και την ευγένειά τους  σε αυτή τη συνεργασία!!

• biological100.JPG
    biological100.JPG