Γιορτή Χριστουγέννων 2014

Την Τρίτη 23 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας. Στη γιορτή συμμετείχαν τα δύο τμήματα της Α΄ τάξης, η ΣΤ΄ τάξη  καθώς και η χορωδία αποτελούμενη από τις Δ΄ και Ε΄τάξεις του σχολείου μας.

Το  τμήμα Α΄1  δραματοποίησε το παραμύθι «Ο χιονάνθρωπος και το κορίτσι» το οποίο βασίζεται στο ομώνυμο παραμύθι του Ευγένιου Τριβιζά. Το συγκεκριμένο παραμύθι αναφέρεται στη φιλία και η επιλογή του έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος ευέλικτης ζώνης για τις διαπροσωπικές σχέσεις. Το θεατρικό πλαισίωσε παρουσίαση,  που αναφερόταν στο πώς γιορτάζονται τα Χριστούγεννα σε όλο τον κόσμο, την οποία επιμελήθηκε το Στ΄1 τμήμα. Το Α΄2 παρουσίασε το θεατρικό «Τα παράπονα των δώρων».  Την αίθουσα διακόσμησε το ΣΤ΄2 τμήμα με χριστουγεννιάτικα στολίδια και ζωγραφιές των παιδιών του σχολείου. Η χορωδία συνόδευσε τα θεατρικά με όμορφα τραγούδια των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

• chrismas101.JPG
    chrismas101.JPG