κατανόηση και παραγωγή γραπτού λόγου - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Ημερίδα 2014-15

Κατανόηση και παραγωγή γραπτού λόγου στο Δημοτικό

Στις 18/3/2015 φιλοξενήθηκε στον χώρο του σχολείου μας ημερίδα με θέμα "Κατανόηση και παραγωγή γραπτού λόγου στο Δημοτικό". Οι εργασίες της ημερίδας ξεκίνησαν στην έπαυλη Τσιροπινά, όπου χαιρέτισε ο Περιφερειακός Διευθυντής Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου, Διονύσης Μεσσάρης και ο Χωρικός Αντιδήμαρχος Ποσειδωνίας, Αλέξης Αθανασίου. Οι εργασίες της ημερίδας έληξαν στον ίδιο χώρο.

Στις αίθουσες του σχολείου μας φιλοξενήθηκαν οι επιμέρους ομάδες εκπαιδευτικών που δημιουργήθηκαν από τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στα Δημοτικά σχολεία του νησιού μας: ομάδες που παρακολούθησαν την κ.Αλεξάνδρα Κουλουμπαρίτση, Σύμβουλο Επί Τιμή του Παιδαγωγικού Ινστιτούτου, ομάδες που παρακολούθησαν τον κ.Νίκο Στεφανόπουλο, υπεύθυνο Σχολικών Δραστηριοτήτων στη Δ' Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αθηνών και ομάδες που παρακολούθησαν την κ.Ειρήνη Τσαβαλά, Σχολική Σύμβουλο της 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Κυκλάδων η οποία είχε και τη γενική εποπτεία.

• teacher101.jpg
    teacher101.jpg