ταχυδρομικό ταμιευτήριο - 5.0 out of 5 based on 2 votes

Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο

Η διευθύντρια του Ταχυδρομικού Ταμιευτηρίου  κ.Βαρουξή Χριστίνα επισκέφτηκε το σχολείο μας και μίλησε στους μαθητές των Γ' και Δ' τάξεων. Σε λίγες ημέρες πλησιάζει η παγκόσμια ημέρα αποταμίευσης(31 Οκτωβρίου).Έτσι εξήγησε στα παιδιά τι είναι το Ταχυδρομικό Ταμιευτηριο, τι μας παρέχει και τι ανάγκες μας εξυπηρετεί. Έπειτα συζήτησε με τους μαθητές για την αποταμίευση, πότε κάνουν αποταμίευση και για ποιο λόγο. Ανέφερε επίσης και ορθούς τρόπους αποταμίευσης. Άφησε τα παιδιά να σκεφτούν και να φανταστούν ζωγραφίζοντας τρόπους αποταμίευσης (τον δικό τους κουμπαρά).

Μας αποχαιρέτισε δίνοντας μας ως δωράκι από έναν κουμπαρά για να ξεκινήσουμε τη δική μας αποταμίευση!

Γλυκερία Κατράνα - η δασκάλα της Γ1 τάξης

• apot101.JPG