Ανακοινώσεις του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου

των Γονέων και Κηδεμόνων (2018-19)

• 24/01/2019

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ KΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Δρόμος υγείας

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2019

16:00 στην Πλατεία Μιαούλη

Υπεύθυνη δήλωση

Χάρτης - Η διαδρομή μπορεί να διανυθεί με τρέξιμο ή περπάτημα

• 10/11/2018

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

λόγω μη επίτευξης απαρτίας στη Γενική Συνέλευση της Τετάρτης 07/11, απέβη άκαρπη η έγκριση πεπραγμένων και απαλλαγή του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου καθώς και η διεξαγωγή εκλογών για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου.

Όπως ορίζει το καταστατικό, η Γενική Συνέλευση πρέπει να επαναληφθεί μία εβδομάδα αργότερα.

Σας καλούμε, λοιπόν να συμμετέχετε με κάθε τρόπο, στις επερχόμενες εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων μας που θα διεξαχθούν, τη Τετάρτη 14 Νοεμβρίου και ώρα 17:30, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, δεν είναι ακόμη ένα γραφειοκρατικό όργανο στη σχολική κοινότητα. Μέσα από τον Σύλλογο και τις συναντήσεις των Γονέων, συζητιούνται και επιλύονται σημαντικά θέματα και προβλήματα που αφορούν το σχολείο και προγραμματίζονται δράσεις προς όφελος των παιδιών μας.

Η παρουσία ΟΛΩΝ είναι σημαντική.

το Δ.Σ. του Συλλόγου
  • 05/11/2018

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Δ.Σ. του Συλλόγου, καλεί όλους τους γονείς και τους κηδεμόνες των παιδιών που φοιτούν στο Δημοτικό Σχολείο Ποσειδωνίας Σύρου, σε Γενική Συνέλευση τη Τετάρτη 07 Νοεμβρίου και ώρα 17:30, στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου,

Τα θέματα που θα συζητηθούν είναι τα ακόλουθα:

• Απολογισμός απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου
  • Έγκριση πεπραγμένων και απαλλαγή του απερχόμενου Διοικητικού Συμβουλίου.
  • Προτάσεις και τοποθετήσεις μελών.
  • Εκλογές για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου.

Η παρουσία ΟΛΩΝ είναι απαραίτητη.

το Δ.Σ. του Συλλόγου