γιορτή λήξης μαθημάτων - 5.0 out of 5 based on 5 votes

Γιορτή λήξης μαθημάτων του σχολικού έτους 2014-15

Άλλη μια σχολική χρονιά τέλειωσε. Κι όπως πάντα, την αποχαιρετήσαμε με μια γιορτή. Αυτήν τη φορά, με μια γιορτή γεμάτη μουσική που θυμίζει θάλασσα κι αρμύρα, καπετάνιους και ναύτες, βάρκες και καράβια.  Ήταν ένα όμορφο, δροσερό απόγευμα που μαζευτήκαμε όλοι μας κι απολαύσαμε τα παιδιά μας που τραγούδησαν για τη θάλασσα και ζωγράφισαν γι αυτήν κι έκαναν καράβια προς χάρη της.

Έμπνευση και υλοποίηση: Χρύσα Μπερζιγιαννίδου (η εικαστικός μας) και Μαρίνα Παπαδοπούλου (η μουσικός μας).

Καλείστε να οδηγηθείτε εδώ για να έχετε την πρόσκληση και το πρόγραμμα όπου καταγράφεται ποια τραγούδια ακούστηκαν.

Ευχαριστούμε θερμά όσους δούλεψαν και πρόσφεραν με τον τρόπο τους για να υλοποιηθεί αυτή η γιορτή: γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές/τριες. ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

Μια μικρή γεύση της γιορτής μας δίνει το παρακάτω βίντεο: