ένας λογότυπος για ... τη Σύρα - 5.0 out of 5 based on 5 votes

Ένας λογότυπος για ...τη Σύρα

Ο λογότυπος της περιοχής μας είναι έτοιμος! Λίγη δόση ζάχαρης, αμύλου, νερού και θαλασσινού αέρα ήταν αρκετά για να συνθέσουμε το λογότυπο της Σύρας μας! Για να γίνει αυτό μας βοήθησε η εκδρομή στην παραδοσιακή βιοτεχνία λουκουμιών Συκουτρή, τους οποίους και  ευχαριστούμε θερμά για τη φιλοξενία και τις γνώσεις που μας χάρισαν!
Απολαύστε εδώ και τις δημιουργίες των άλλων σχολείων!! Είναι το περιβάλλον twinspace όπου παρουσιάζονται οι εργασίες όλων των σχολείων που παίρνουν μέρος στο πρόγραμμα.

Οι λογότυποί μας δουλεύτηκαν ομαδικά. Προέκυψαν 6 όσες ήταν και οι ομάδες. Αναδείχθηκε όμως πλειοψηφικά από την τάξη  ο ένας, αυτός που πέτυχε όλους τους στόχους που θέσαμε εξ αρχής. Κάνετε κλικ εδώ για να δείτε σε μεγέθυνση τον λογότυπο που αναδείχθηκε.

Η δασκάλα της Β2 τάξης -  Γλυκερία Τσιρονίκου

• logo101.jpg