Ας γνωριστούμε

Θέλοντας να βοηθήσουμε τους μαθητές μας να νιώσουν μέλη μιας ομάδας, εκείνη της τάξης, προσκαλέσαμε την κ.Αναστασία Προκοπίου να μας δώσει σχετικές τακτικές που οδηγούν στην εμπέδωση της έννοιας της ομάδας. Μαζευτήκαμε λοιπόν, στις 11/09/2014, και με βιωματικό τρόπο, εκπαιδευτικοί του σχολείου Ποσειδωνίας ασκηθήκαμε σ' αυτές τις τακτικές ξεκινώντας από τη γνωριμία μεταξύ μας που ορίζεται ως η πρώτη συνιστώσα γαι την καλή λειτουργία της ομάδας.

Το κλίμα ήταν ευχάριστο, ακόμα και με μικρές συγκινητικές στιγμές.

Η κ.Αναστασία Προκοπίου είναι Προϊσταμένη του ΘΗΣΕΑ, κέντρου αποκατάστασης από εξαρτησιογόνες ουσίες.

teach100  teach101

teach102  teach103