Επίσκεψη στο Γυμνάσιο

Στις 2 Απριλίου 2014 οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης με τη συνοδεία της δασκάλας τους και της διευθύντριας πήγαν στο 3ο Γυμνάσιο Ερμούπολης. Η εκπαιδευτική αυτή επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του «Προγράμματος  μετάβασης από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο» για να δουν οι μαθητές πώς είναι το Γυμνάσιο. Ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου, είδαν τα εργαστήρια Τεχνολογίας, Φυσικής και Πληροφορικής και παρακολούθησαν μία διδακτική ώρα «Οδύσσεια» στην Α΄ Γυμνασίου. Οι εντυπώσεις των μαθητών από το Γυμνάσιο ήταν πολύ καλές!

• gymnasium100.JPG
    gymnasium100.JPG