στο Δημαρχείο (2017-18) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Επίσκεψη στο Δημαρχείο

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής (ΚΠΑ), οι μαθητές/ριες των δύο τμημάτων της ΣΤ τάξης επισκέφθηκαν, την Πέμπτη 25/1/18,  το Δημαρχείο συνοδευόμενοι από το Δ/ντή του σχολείου μας κ. Καφτηράνη ο οποίος διδάσκει το συγκεκριμένο μάθημα και τους εκπ/κούς κ. Ψαρρό Νικόλαο και Μαργαρίτα Φόνσου. Τους μαθητές υποδέχθηκαν ο Δήμαρχος Ερμούπολης κ. Μαραγκός και οι αντιδήμαρχοι κ. Αθανασίου και κ. Βακόνδιος. Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης έγινε προσομοίωση μίας συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου κατά την οποία οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να μπουν στη θέση του Δημάρχου και των Δημοτικών Συμβούλων. Επιπλέον οι μαθητές κατέθεσαν τα αιτήματά τους στο Δήμαρχο και εκείνος δεσμεύτηκε για την υλοποίησή τους.

• dimarxeio101.jpg
    dimarxeio101.jpg